Kung Fu Terapie (M. Šmejkal)

Workshop

Na programu:

Kung Fu Terapie je nová psychosomatická intervence, kterou autor vyvíjí. Jedná se o propojení technik bojového umění a Procesově orientované psychologie. Kung Fu Terapie otevírá příležitost setkat se se svými vzorci chování při zátěžových situacích a konfliktech. Kung Fu Terapie přináší techniky, které aktivují naše hluboké zdroje síly pro schopnost čelit nátlaku a bránit se. Při cvičení technik bojového umění se projevují vzorce chování pocházející z individuální historie, společenských předsudků a také naše hluboké prehistorické instinkty pro přežití. Tyto vzorce se projevují signály v pohybu, gestech, pocitech a emocích. Pokud tyto signály zkoumáme a rozvíjíme, docházíme k uvědomění o našich vnitřních přesvědčeních a také aktivujeme nové zdroje síly a vzorce. Tyto nové zážitky rozšiřují naše schopnosti reakcí a posilují naši sebedůvěru.

Autor tuto metodu aplikuje v rámci programu léčby lidí uzdravujících se z drogové závislosti v Denním stacionáři Sananim. Workshop je zaměřen na sebezkušenostní ochutnávku Kung Fu Terapie a sdílení autorovy zkušenosti z aplikace této metody v psychoterapii.

Autor: Mgr. Marek Šmejkal

Mgr. Marek Šmejkal

Bojové umění trénuje od dětství a o psychologii se zajímá od střední školy, kdy byl fascinovaný Jungem. Vyučuje Wing Chun Kung Fu od roku 2008 a působí jako psychoterapeut od roku 2010. V roce 2013 mu vyšla kniha Psychologie bojového umění, kde popisuje působení tréninku bojového umění na rozvoj osobnosti. V letech 2015-2021 vedl Denní stacionář Sananim pro léčbu lidí s drogovou závislostí, kde začal aplikovat trénink Kung Fu v rámci psychoterapeutické léčby. V posledních letech podstupuje intenzivní výcvik v Procesově orientované psychologii (POP), která ho učí vnímat, rozvíjet a transformovat lidské prožívání. Právě POPka totiž poskytuje přístup, který mu umožňuje využívat trénink Kung Fu v psychoterapii jedinečným způsobem. Inspirován POPkou vyvíjí nový koncept, který nazývá Kung Fu Terapie. V současné době působí v soukromé praxi Psychoterapie Radotín.

Zaujal vás příspěvek? Sdílejte ho.

Leave a Comment